Στην τελετή για τον αρχηγό ΓΕΝ, ο δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 24 Ιανουαρίου 2017

Στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων στον Πειραιά πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου, η τελετή παράδοσης – παραλαβής των καθηκόντων του Αρχηγού Γενικού Επιτελείου Ναυτικού, από το Ναύαρχο Γεώργιο Γιακουμάκη ΠΝ στον Αντιναύαρχο Νικόλαο Τσουνή ΠΝ.

Στην τελετή χοροστάτησε ο σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πειραιώς κ. Σεραφείμ και παρέστησαν ο Υπουργός Εθνκής Άμυνας Πάνος Καμμένος, ο αναπληρωτής Δημήτριος Βίτσας, ο Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Βασίλειος Κόκκαλης, μέλη του Κοινοβουλίου και της Αυτοδιοίκησης κ.α.

Το παρών έδωσε και ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στο περιθώριο της τελετής είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με τον ευβοϊκής καταγωγής σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Πειραιώς κ. Σεραφείμ και την ηγεσία του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας.