Νέα τεχνική σύσκεψη για το νέο Νοσοκομείο

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 4 Μαΐου 2017

Προκειμένου να επιλυθούν όλες οι εκκρεμότητες που αφορούν στην αποπεράτωση του Νέου Νοσοκομείου Χαλκίδας και στην κατασκευή των συνοδών έργων, πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 3 Μαΐου τεχνική συνάντηση στο Υπουργείο Οικονομίας και Ανάπτυξης, με πρωτοβουλία του Γενικού Γραμματέα Δημοσίων Επενδύσεων – ΕΣΠΑ Παναγιώτη Κορκολή.

Συμμετείχαν ακόμη ο Αντιπεριφερειάρχης Εύβοιας Φάνης Σπανός, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο αναπλ. Γ.Γ. του Υπουργείου Υγείας Σταμάτης Βαρδαρός, εκπρόσωποι από τις Κτιριακές Υποδομές και ο προϊστάμενος της Διαχειριστικής Αρχής της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας Κωνσταντίνος Λέμας.

Η συνάντηση αυτή ήταν συνέχεια της προηγούμενης, που πραγματοποιήθηκε στις 17/3/2017 στο Υπουργείο Υγείας και στόχο είχε τον καλύτερο δυνατό συντονισμό μεταξύ των υπηρεσιών, προκειμένου απρόσκοπτα να ολοκληρωθεί το Νέο Νοσοκομείο και ταυτόχρονα να ξεκινήσουν τα συνοδά έργα.

Ήδη ο Δήμος Χαλκιδέων αναμένει την πρόσκληση, προκειμένου να υποβάλλει το Τεχνικό Δελτίο για τη δημοπράτηση του έργου.