Με επιτυχία οργανώθηκε στη Χαλκίδα το 2ο DIRT GAMES ΑΣΜΑ

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 23 Οκτωβρίου 2017

Στη Χαλκίδα πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 22 Οκτωβρίου το “2ο DIRT GAMES” που διοργανώθηκε από το Αγωνιστικό Σωματείο Μηχανοκίνητου Αθλητισμού (ΑΣΜΑ), με την έμπρακτη στήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ).

Η χάραξη της διαδρομής, περιφερειακά της Πίστας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού του Δήμου Χαλκιδέων είχε απ’όλα, καθώς ήταν τεχνική και γρήγορη, προσφέροντας παράλληλα θέαμα στους παριστάμενους.

Να σημειωθεί ότι οι καιρικές συνθήκες ήταν ιδανικές, γεγονός που έφερε πολύ κόσμο στην πίστα, σε έναν αγώνα που προσμετρούσε στο DIRT GAMES CHALLENGE, θεσμό που απευθύνεται σε χωμάτινες φόρμουλες.

Η εκκίνηση στο πρώτο αυτοκίνητο δόθηκε από τον Δήμαρχο Χαλκιδέων Χρήστο Παγώνη, ο οποίος τόνισε ότι η Δημοτική Αρχή στηρίζει δυνατά και τον μηχανοκίνητο αθλητισμό, όπως άλλωστε και κάθε διοργάνωση που συμβάλει στην αύξηση του τουριστικού ρεύματος στην περιοχή μας.