Διανοίξεις δρόμων στη Χαλκίδα

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 6 Νοεμβρίου 2017

Ενα αίτημα δεκαετιών από κατοίκους περιοχής της Χαλκίδας, ξεκίνησε να γίνεται πραγματικότητα από σήμερα Δευτέρα 6 Νοεμβρίου.
Συνεργεία από το Τμήμα Έκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων προχώρησαν στη διάνοιξη δρόμων, στη συμβολή των οδών Έλληνος Στρατιώτου και Αρνίδη, στο πλαίσιο εφαρμογής του Σχεδίου Πόλεως και ειδικότερα πράξης αναλογισμού και αποζημιώσεων του 1994.

Η διάνοιξη αυτή αποτελούσε από τότε, αίτημα των κατοίκων, αρκετοί από τους οποίους δεν είχαν πρόσβαση στα σπίτια τους.

Τον χώρο των εργασιών επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης τονίζοντας ότι οι διανοίξεις δρόμων, στο πλαίσιο εφαρμογής του Σχεδίου Πόλεως, θα συνεχισθούν για να μπορούν οι δημότες να εξυπηρετούνται στην καθημερινότητά τους.