Στη γιορτή του Ευρίπειου Γυμναστικού Συλλόγου ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 26 Ιουνίου 2018

Στο Κλειστό Γυμναστήριο Χαλκίδας “Σπύρος Καλοχέρης” πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 25 Ιουνίου η καλοκαιρινή γιορτή του Ευρίπειου Γυμναστικού Συλλόγου, που περιελάμβανε επίδειξη από αθλητές και αθλήτριες και βραβεύσεις.

Στην εκδήλωση παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος απένειμε κύπελλο στην Πρωταθλήτρια Ελλάδας της ενόργανης Γυμναστικής Αργυρώ Αφράτη (απουσίαζε σε αγώνες στην Ισπανία και το παρέλαβε η αδερφή της Ευαγγελία).

Στον σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε ο Δήμαρχος συνεχάρη όλα τα παιδιά και το προπονητικό Team του Ευριπείου και προέτρεψε να συνεχίσουν τις προσπάθειες με αμείωτο ζήλο, αναφερόμενος στα οφέλη που προσφέρει ο Αθλητισμός στον άνθρωπο.
Παράλληλα, είπε ότι ο Δήμος Χαλκιδέων προσπαθεί πάντα να διατηρεί τις αθλητικές εγκαταστάσεις στο καλύτερο δυνατό επίπεδο, έτσι ώστε να τις απολαμβάνουν οι πολίτες.