“Πλήθος κόσμου στη συναυλία με τον Γεράσιμο Ανδρεάτο”

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 23 Ιουλίου 2018

Τραγούδια μεγάλων Ελλήνων δημιουργών περιελάμβανε η συναλία με τίτλο ”Μια αγκαλιά τραγούδια για τη Χαλκίδα” που διοργάνωσε το βράδυ της Παρασκευής 20 Ιουλίου, στην Πλατεία Μάλλιου, ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού (ΔΟΑΠΠΕΧ) του Δήμου Χαλκιδέων.
Συμμετείχαν τα Μουσικά Σύνολα της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Χαλκιδέων υπό τη διεύθυνση του μαέστρου Πέτρου Πρόκου, η χορωδία Χρωμάτων με τη διδασκαλία της Δέσποινας Γερογιάννη και τραγούδησαν ο Γεράσιμος Ανδρεάτος, ο Γ. Δρακούλης, η Μαρία-Στέλλα Παππά, η Νατάσα Γιαννακού, η Σοφία Αμπελιώτη και η Μαίρη Σακκή.

Πριν τη συναυλία απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό η πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού Λίλιαν Ζλακώνη, ενώ στο φινάλε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης συνεχάρη τους καλλιτέχνες και γενικά όλους τους συντελεστές της εκδήλωσης.

Παράλληλα, ο Δήμαρχος ευχαρίστησε τους θεατές που είχαν κατακλύσει την Πλατεία, επιβεβαιώνοντας ότι το φετινό Πολιτιστικό Καλοκαίρι του Δήμου Χαλκιδέων είναι το καλύτερο από κάθε άλλη φορά.