Στην παρουσίαση της νέας επένδυσης της Nestle ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης

Νέα, Πολιτική / Παρασκευή, 5 Οκτωβρίου 2018

Παρουσία εκπροσώπων της πολιτικής ηγεσίας του τόπου και στελεχών της, η Nestle Ελλάς ανακοίνωσε την ολοκλήρωση της νέας της επένδυσης, συνολικής αξίας 8,5 εκατομμυρίων ΕΥΡΩ στο εργοστάσιο καφέ που διατηρεί στα Οινόφυτα.

Στην τελετή που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Nestle στα Οινόφυτα ήταν προσκεκλημένος και παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος τόνισε ότι η επένδυση στο εργοστάσιο των Οινοφύτων αναμένεται να αυξήσει τις δραστηριότητες της εταιρείας και να προσφέρει επιπλέον θέσεις εργασίες, που τόσο έχει ανάγκη η περιοχή.

Στη διάρκεια της τελετής, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων είχε ιδιαίτερη συζήτηση με τον Πρόεδρο και Διευθύνοντα Σύμβουλο της Nestle Ελλάς Νίκο Εμμανουηλίδη και τον Διευθυντή του Εργοστασίου Γιώργο Σαρρή.
Παρέστησαν ακόμη στην εκδήλωση ο αναπληρωτής Υπουργός Οικονομίας και Ανάπτυξης Στέργιος Πιτσιόρλας, ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας Κ. Μπακογιάννης κ.α.