Άναψε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Κοινότητας Δροσιάς

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 16 Δεκεμβρίου 2021

Πραγματοποιήθηκε χθες, Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021, το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της Δημοτικής Ενότητας Ανθηδόνας, στην κεντρική πλατεία της Κοινότητας Δροσιάς, υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Χαλκιδέων και των παιδικών φωνών του Πολιτιστικού Συλλόγου Δροσιάς, που τραγούδησαν τα κάλαντα.
Η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα έδωσε συγχαρητήρια στον Αντιδήμαρχο κ. Καρβούνη, στην Πρόεδρο του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. κ. Αϊδίνη, στον Πρόεδρο και στο Συμβούλιο της Κοινότητας Δροσιάς, στους δημοτικούς υπαλλήλους και σε όλους όσους βοήθησαν και συνέβαλαν στον στολισμό και στη διοργάνωση της γιορτής της φωταγώγησης, «εύχομαι το 2022 να είναι καλύτερο, να χαρίσει σε όλους υγεία και να μας βρει μακρυά από υγειονομικούς περιορισμούς», δήλωσε η Δήμαρχος.
Παρόντες ήταν επίσης η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δήμητρα Σακελλαράκη και ο Αντιδήμαρχος Πολεοδομίας κ. Κωνσταντίνος Ζέρβας.