Mήνυμα Προέδρου Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης Εμμανουήλ Μπαλογιάννη

Mήνυμα Εμμανουήλ Μπαλογιάννη
Προέδρου Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης στον Δήμο Χαλκιδέων
Αγαπητοί διευθυντές , δάσκαλοι , νηπιαγωγοί ,

Η σχολική επιτροπή α/θμιας εκπαίδευσης του Δήμου Χαλκιδέων σας καλοσωρίζει στις σχολικές μονάδες και σας εύχεται μια καλή και δημιουργική χρονιά.
Παράλληλα λαμβάνοντας υπ’όψιν την δύσκολη αντιμετώπιση των οικονομικών προβλημάτων της εποχής και προνοώντας ενα ομαλότερο ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς, σας ενημερώνει, οτι στον λογαριασμό των σχολικών μονάδων πιστώθηκαν χρήματα , που θα βοηθήσουν στην αγορά υλικών , χρήσιμα στην λειτουργία των σχολείων.
Τέλος να σας ευχαριστήσουμε για την πολύ καλή συνεργασία που είχαμε την προηγούμενη χρονιά και ευελπιστούμε , οτι η φετινή χρονιά , απαλλαγμένη σχεδόν απο το οικονομικό βάρος των προηγούμενων χρόνων , θα μας δώσει την δυνατότητα , να διευκολύνουμε περισσότερο το δύσκολο εκπαιδευτικό έργο σας.
Φιλικά

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ