Σε Χαλκίδα και Βασιλικό η Δήμαρχος Χαλκιδέων, για τον Εορτασμό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου

Νέα / Πέμπτη, 15 Αυγούστου 2024

Στον Εορτασμό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου συμμετείχε η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, στους εορτάζοντες Ιερούς Ναούς σε Χαλκίδα και Βασιλικό, μαζί με Αντιδημάρχους, Προέδρους Νομικών Προσώπων και Συμβούλους Κοινοτήτων του Δήμου Χαλκιδέων.
Παραμονή της Εορτής χθες, Τετάρτη 14 Αυγούστου 2024, παρευρέθηκε στον Πανηγυρικό Εσπερινό στον Ι.Ν Κοιμήσεως της Θεοτόκου στον Δοκό Χαλκίδας και στη συνέχεια στον Πανηγυρικό Εσπερινό στο Ιερό Παρεκκλήσιο Παναγίας Οδηγήτριας Χαλκίδας.
Ανήμερα της Εορτής σήμερα, Πέμπτη 15 Αυγούστου 2024, παρευρέθηκε στη Θεία Λειτουργία στον Ι.Ν Κοιμήσεως της Θεοτόκου στο Βασιλικό, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Χαλκίδος, Ιστιαίας και Βορείων Σποράδων κ.κ Χρυσοστόμου.