Δωρεάν κλινική εξέταση και ψηλάφηση μαστού σε γυναίκες, από τον Δήμο Χαλκιδέων🎀

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2024

Ο Δήμος Χαλκιδέων, με αφορμή την 25η Οκτωβρίου – Παγκόσμια Ημέρα Κατά του Καρκίνου του Μαστού και με στόχο την ευαισθητοποίηση, ενημέρωση και πρόληψη των πολιτών, θα πραγματοποιήσει δράση κλινικής εξέτασης και ψηλάφησης μαστού σε γυναίκες του Δήμου.
📍Η δράση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2024, από ώρα 10:00 έως κι ώρα 14:00, στην Αίθουσα «Αριστοτέλης» του Δημαρχείου – Μεγάρου Κότσικα, στην παραλία Χαλκίδας, σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας, τον Ιατρικό Σύλλογο Εύβοιας και το Παράρτημα Χαλκίδας της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας.
👉🏼Αντίστοιχες δράσεις δωρεάν εξετάσεων θα πραγματοποιηθούν, κατά το επόμενο χρονικό διάστημα, σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες, για το πρόγραμμα των οποίων θα υπάρξει νεότερη ενημέρωση.
📣Ο Δήμος Χαλκιδέων καλεί όλες τις γυναίκες να συμμετέχουν, γιατί η πρόληψη σώζει ζωές και ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ!