Εσπερίδα, «GReen City I: H ενίσχυση του ρόλου της ανακύκλωσης στη διαχείριση των Δημοτικών απορριμμάτων»

Έναρξη: 19/05/2016 - Λήξη: 19/05/2016
Κατηγορία: Πολιτισμός

Ο Δήμος Χαλκιδέων, στο πλαίσιο του σχεδίου κινητικότητας που υλοποιεί, με τίτλο
προσκαλεί, όλους τους ενδιαφερόμενους, σε ενημερωτική εσπερίδα με θέμα :
«Παρουσίαση καλών πρακτικών διαχείρισης των Δημοτικών απορριμμάτων. Αποτίμηση και διάδοση των αποτελεσμάτων), από την κατάρτιση σε θέματα ανακύκλωσης της β’ ροής στη Γερμανία του Δήμου Χαλκιδέων(17-23/4/2016)»
Η εσπερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 19 Μαΐου 2016, στις 18:00, στη Δημοτική αίθουσα παρουσιάσεων στην οδό Αβάντων 50, στη Χαλκίδα (αίθουσα παρουσιάσεων του Δήμου Χαλκιδέων).

Το Σχέδιο κινητικότητας με τίτλο «GReen City I : H ενίσχυση του ρόλου της ανακύκλωσης στη διαχείριση των Δημοτικών απορριμμάτων», χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus plus, με εθνικό συντονιστή το ΙΚΥ. Κωδ σχεδίου 2015-EL01-KA102-013441