Καθαρά Δευτέρα και Κούλουμα στη Δροσιά

Έναρξη: 11/03/2019 - Λήξη: 11/03/2019
Κατηγορία: Πολιτισμός

Την Καθαρά Δευτέρα 11 Μαρτίου και από ώρα 11:00, στη Χαλκίδα (πλατεία Μάλλιου, Κοκ.Σπίτι), καθώς και σε όλα τα Δημοτικά Διαμερίσματα του Δήμου Χαλκιδέων: Ν. Αρτάκη (Λιμάνι), Παραλία Αυλίδας, Δροσιά (Παναγίτσα-Λιμανάκι) και Λευκαντί Βασιλικού, θα πραγματοποιηθεί παραδοσιακό γλέντι με ζωντανή μουσική, με σαρακοστιανά εδέσματα και άφθονο κρασί

Το Θαλασσινό Καρναβάλι Χαλκίδας διοργανώνει ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης, Πολιτισμού & Περιβάλλοντος Χαλκίδας-ΔΟΑΠΠΕΧ, με την υποστήριξη του  Δήμου Χαλκιδέων, της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, του Επιμελητηρίου Εύβοιας, της Ένωσης Ξενοδόχων,των Ιδιοκτητών Καταστημάτων Εστίασης & Επιχειρήσεων και σε συνεργασία του Οργανισμού Λιμένων Εύβοιας-ΟΛΝΕ και των Ναυπηγείων Χαλκίδας Α.Ε.