Εντυπωσιάζει το Διεθνές Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 21 Ιουλίου 2017

Ξεκίνησε το βράδυ της Πέμπτης 20 Ιουλίου και συνεχίζεται σήμερα Παρασκευή, στην πλατεία Μάλλιου στο Κόκκινο Σπίτι, το Διεθνές Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών, που διοργανώνουν ο Δήμος Χαλκιδέων, ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας και η Ομοσπονδία Πολιτιστικών Συλλόγων Εύβοιας.

Την πρώτη ημέρα πήραν μέρος οι χορευτικές ομάδες του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χαλκίδας, του Συλλόγου Κρητών Εύβοιας “Ο Ψηλορείτης”, του Καλλιτεχνικού Εργαστηρίου Παιδείας Βασιλικού, του Χορετυτικού Συλλόγου Κύμης, του Χορευτικού Συλλόγου Ιστιαίας και κινέζικη ομάδα της Περιφέρειας Τσάογιανγκ του Δήμου του Πεκίνου.

Στο τέλος της εκδήλωσης ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης συνεχάρη όλες τις χορευτικές ομάδες και παράλληλα τις ευχαρίστησε για τη συμμετοχή τους.