Σε ετοιμότητα ο μηχανισμός του ΔΟΠΠΑΧ για την υποβολή των αιτήσεων

Χωρίς κατηγορία / Τρίτη, 26 Ιουνίου 2018

Από τον Δημοτικό Οργανισμό Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΠΠΑΧ), ανακοινώνεται ότι ξεκίνησαν οι αιτήσεις για το πρόγραμμα “Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής”, που δίνει τη δυνατότητα δωρεάν φιλοξενίας παιδιών στους Βρεφονηπιακούς και Παιδικούς Σταθμούς και στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ).

Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ωφελούμενους του προγράμματος, ωστόσο ο Δημοτικός Οργανισμός (ΔΟΠΠΑΧ) έχει θέσει σε ετοιμότητα τον μηχανισμό του προκειμένου να βοηθηθούν οι ενδιαφερόμενοι στην υποβολή των αιτήσεων.
Έτσι μπορούν όσοι θέλουν να προσέρχονται στα γραφεία του ΔΟΠΠΑΧ (πλησίον του Γηροκομείου Χαλκίδας), τις καθημερινές από τις 08:00πμ έως τις 19:00μμ και τα Σάββατα 23 και 30 Ιουνίου από τις 09:30 έως τις 11:00πμ.

Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται έως τις 2 Ιουλίου 2018.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά φέτος στον Δήμο Χαλκιδέων θα λειτουργήσει και μία δομή ΚΔΑΠΜΕΑ.