Τις ευχές για το νέο χρόνο δέχτηκε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Χωρίς κατηγορία / Τρίτη, 1 Ιανουαρίου 2019

Τις ευχές για το Νέο Έτος δέχτηκε ανήμερα της Πρωτοχρονιάς από συνεργάτες του και εκπροσώπους φορέων και Αρχών ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.
Αμέσως μετά τη δοξολογία που τελέστηκε στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό του Αγ. Δημητρίου ο Δήμαρχος μετέβη στο Δημαρχιακό Μέγαρο “Κότσικα” και έσπασε το ρόδι, σύμφωνα με το έθιμο.
Στη συνέχεια δέχτηκε εκεί τις ευχές του σεβ. μητροπολίτου μας κ. Χρυσοστόμου, του Α’ γραμματέα της Ιεράς Συνόδου, Γενικού Αρχιερατικού Επιτρόπου της Ιεράς Μητροπόλεως Χαλκίδος π. Φιλόθεου Θεοχάρη, του διοικητή της Σχολής Πεζικού Ιωάννη Σουρβά, του αστυνομικού διευθυντή Δ. Σίδερη, άλλων εκπροσώπων τοπικών φορέων και δημοτικών και τοπικών συμβούλων.
Ο Δήμαρχος ευχήθηκε σε όλους και στον καθένα ξεχωριστά καλή χρονιά με υγεία, αγάπη και αλληλεγγύη για τους συνανθρώπους μας και αισιοδοξία για το μέλλον.