Έκτακτη διά περιφοράς συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής στις 2/12/2021

Νέα, Συνεδριάσεις / Πέμπτη, 2 Δεκεμβρίου 2021

Έκτακτη διά περιφοράς συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Χαλκιδέων, που θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή τηλεφώνου, την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου 2021 και από ώρα 12:30 έως 13:30, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

1. Περί γνωμοδότησης Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) Αιολικού Σταθμού Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας (ΑΣΠΗΕ) συνολικής ισχύος 14,4 ΜW της ENER-G – SHAPE-MIKE» στη θέση «Πεταλάς» του όρους Πτώον, στη Δ.Ε. Ανθηδώνος του Δήμου Χαλκιδέων,
2. Περί έγκρισης αιτήματος για χορήγηση άδειας χρήσης κοινόχρηστου χώρου στο σύλλογο «Ο καλός Σαμαρείτης» για την πραγματοποίηση χριστουγεννιάτικου bazaar επί της οδού Αβάντων όπισθεν ιερού ναού Αγίου Νικολάου.