Συνεδρίασε το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Χαλκιδέων χθες, Πέμπτη 29 Αυγούστου 2024

Νέα, Συνεδριάσεις / Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2024

Συνεδρίασε χθες, Πέμπτη 29 Αυγούστου 2024, το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Χαλκιδέων και μεταξύ των θεμάτων που εγκρίθηκαν ήταν ο ορισμός εκπροσώπων για την Επιτροπή Καταλληλότητας για την μεταστέγαση των Ε.Ε.Ε.Ε.Κ, η μετακίνηση των λαϊκών αγορών της Τετάρτης και του Σαββάτου, η μελέτη για τη συντήρηση των ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων σε δημοτικούς και κοινόχρηστους χώρους με αυτεπιστασία, οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για το έργο ανάπλασης της οδού Αρεθούσης, από τον κόμβο Δάριγκ έως τον κόμβο Αγίου Στεφάνου, η υψομετρική μελέτη της οδού Πέτρας στην Κάνηθο και η μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων για το καταφύγιο τουριστικών σκαφών στη θέση «Βουρκάρι» Χαλκίδας.
➡️Κατά την έναρξη της συνεδρίασης, το Δημοτικό Συμβούλιο τήρησε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του πρώην Δημοτικού Συμβούλου και Αντιδημάρχου του Δήμου Χαλκιδέων, Εμμανουήλ Μπαλογιάννη.