Αγώνας μπάσκετ για φιλανθρωπικό σκοπό

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 2 Απριλίου 2018

Αγώνας μπάσκετ για φιλανθρωπικό σκοπό διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου, στην Χαλκίδα, την Δευτέρα 2 Απριλίου,μεταξύ των ομάδων της Διεύθυνσης Αστυνομίας Εύβοιας και του Β΄ Τμήματος Τροχαίας Αυτοκινητόδρομων Αττικής.

Εκτός από την ηγεσία της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ευβοίας, παρέστη και αντιπροσωπεία του Δήμου Χαλκιδέων, με επικεφαλής τον Δήμαρχο Χρήστο Παγώνη. Παρέστησαν ακόμη ο δημοτικός σύμβουλος Αθανάσιος Τριανταφύλλου και ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Χαλκίδας Παναγιώτης Καράβας.

Ο Δήμαρχος έκανε την απονομή των μεταλλίων στην νικήτρια ομάδα και στον σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε,τόνισε ότι με τις δράσεις αυτές η Αστυνομία επιβεβαιώνει το ανθρώπινο πρόσωπό της, προσθέτοντας ότι ο Δήμος Χαλκιδέων θα είναι αρωγός σε κάθε αντίστοιχη πρωτοβουλία.