Αλλαγή διοίκησης στην Σχολή Πεζικού

Νέα, Πολιτική / Δευτέρα, 28 Μαρτίου 2016

Σε ειδική τελετή που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης 24 Μαρτίου στην Σχολή Πεζικού Χαλκίδας, έγινε η παράδοση και παραλαβή της διοίκησής της.
Στην θέση του Αλέξιου Οικονόμου, ο οποίος αποστρατεύτηκε με τον βαθμό του υποστράτηγου, τοποθετήθηκε ο επίσης υποστράτηγος Θεόδωρος Τοπούζης, προερχόμενος από τη Λέσβο, όπου διετέλεσε διοικητής στην 98η Ανώτερη Διοίκηση Ταγμάτων Εθνοφυλακής.
Στην τελετή παρέστη και ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, μαζί με τον αντιδήμαρχο Γιώργο Μπαντούνα, ο οποίος απευθυνόμενος στον απελθόντα διοικητή Αλέξιο Οικονόμου, τον ευχαρίστησε για την άψογη συνεργασία που είχε στην θητεία του ο Δήμος και η Σχολή Πεζικού.
Σε ανάμνηση αυτής της συνεργασίας, ο δήμαρχος του προσέφερε ένα κάδρο με φωτογραφίες της παλιάς Χαλκίδας.
Επίσης, αναμνηστικά προσέφερε και στο νέο διοικητή Θεόδωρο Τοπούζη , ευχόμενος να συνεχιστεί η καλή συνεργασία.

Γραφείο Τύπου
Δήμου Χαλκιδέων