Ανανεώθηκε ριζικά η Κεντρική Πλατεία στον Φάρο Αυλίδας

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2018

Ριζικά ανανεωμένη εμφανίζεται από σήμερα η Κεντρική Πλατεία στην Τοπική Κοινότητα Φάρου Αυλίδας, μετά τις παρεμβάσεις που έγιναν εκεί από τον Δήμο Χαλκιδέων, σε συνδυασμό με την κατασκευή σύγχρονης Παιδικής Χαράς.

Συγκεκριμένα, από το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων παραδόθηκε σε χρήση νέα σύγχρονη Παιδική Χαρά, που αντικατέστησε την παλιά που υπήρχε από χρόνια στην Πλατεία.

Παράλληλα, όπως τόνισε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βασίλης Καθαροσπόρης, συνεργεία από το Τμήμα Αυτεπιστασίας προχώρησαν στην ανάπλαση και του υπολοίπου Τμήματος της Κεντρικής Πλατείας του Φάρου Αυλίδας (επισκευάσθηκαν τα υπάρχοντα παγκάκια και τοποθετήθηκαν νέα, έγιναν ελαιοχρωματισμοί κ.α.).