Άναψε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο στη Δημοτική Ενότητα Ανθηδόνος

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2022

Με παραδοσιακούς ρυθμούς και χριστουγεννιάτικο φως «πλημμύρισε» χθες, Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022, η κεντρική πλατεία Δροσιάς , στην εκδήλωση ανάμματος του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της Δημοτικής Ενότητας.
Υπό τις μελωδίες της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Χαλκιδέων και της Πολυφωνικής Χορωδίας Χαλκίδας και με πολλά κεράσματα από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Δροσιάς, η Δήμαρχος Χαλκιδέων έκανε την αντίστροφη μέτρηση για το άναμμα του δέντρου, αναφερόμενη στις παιδικές της αναμνήσεις από τα οικογενειακά Χριστούγεννα στη Δροσιά.
Στη συνέχεια, μαζί με τον Αντιδήμαρχο της Δ.Ε Ανθηδόνος Κωνσταντίνο Καρβούνη, έδωσαν συγχαρητήρια κι ευχαρίστησαν την Πρόεδρο, το Διοικητικό Συμβούλιο και το ανθρώπινο δυναμικό του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ, τους υπαλλήλους του Δήμου και όλους τους Φορείς και Συλλόγους της περιοχής, που βοήθησαν και συνέβαλαν στον στολισμό και στη διοργάνωση της εκδήλωσης.