Άναψε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο στη Δημοτική Ενότητα Νέας Αρτάκης

Δράσεις, Νέα / Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2022

Με γιορτινή διάθεση, τραγούδια και χορό πραγματοποιήθηκε χθες, Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022, το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της Δημοτικής Ενότητας Νέας Αρτάκης, στην πλατεία του Δημαρχείου Νέας Αρτάκης, υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Χαλκιδέων, των παιδικών χορωδιών της Νέας Αρτάκης και των μαθητών του Παραρτήματος του Δημοτικού Ωδείου «Ν.Σκαλκώτας». Οι πολλές δράσεις για τα παιδιά και η Χριστουγεννιάτικη αγορά από τα σχολεία και τους τοπικούς Συλλόγους, μετέφεραν σε μικρούς και μεγάλους το μήνυμα των εορτών και συνέθεσαν μια βραδιά γεμάτη χαρά και αισιοδοξία.
Την αντίστροφη μέτρηση έκανε η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, μαζί με τον Αντιπεριφερειάρχη Ν. Εύβοιας Γιώργο Κελαϊδίτη και τον Αντιδήμαρχο της Δ.Ε Νέας Αρτάκης Μπάμπη Κώσταρο, δίνοντας συγχαρητήρια και ευχαριστώντας την Πρόεδρο, το Διοικητικό Συμβούλιο και το ανθρώπινο δυναμικό του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ, την Πρόεδρο και την Αντιπρόεδρο της Κοινότητας Νέας Αρτάκης Γεωργία Παπαδημητρίου και Σοφία Στυλιανίδη αντίστοιχα, τους υπαλλήλους του Δήμου και όλους τους Φορείς και Συλλόγους της περιοχής, που βοήθησαν και συνέβαλαν στον στολισμό και στη διοργάνωση της εκδήλωσης.