Άναψε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο στην Κοινότητα Βαθέος Αυλίδας

Δράσεις, Νέα / Σάββατο, 18 Δεκεμβρίου 2021

Πραγματοποιήθηκε χθες, Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021, το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της Δημοτικής Ενότητας Αυλίδας, στην κεντρική πλατεία της Κοινότητας Βαθέοςμ υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Χαλκιδέων, των χορωδιών του Ιερού Ναού Αγίου Χριστοφορου Βαθέος Αυλιδος και του Πολιτιστικού Συλλόγου Δοκού “Άνοιξη” και την ορχήστρα των σπουδαστών της Σχολής Παραδοσιακής Μουσικής “Γέφυρες”.
Η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, στον σύντομο χαιρετισμό της, έδωσε συγχαρητήρια στον Αντίδήμαρχο κ. Κώστα Ρήγο, στην Πρόεδρο του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. κ. Ελένη Αϊδίνη, στον Πρόεδρο και το Συμβούλιο της Κοινότητας και σε όλους τους συντελεστές της διοργάνωσης. «Εύχομαι σε όλους καλά Χριστούγεννα και το νέο έτος να φέρει πάνω απ’ όλα υγεία, να μας βρει μακρυά από υγειονομικούς περιορισμούς και να δώσει δύναμη σε όσους αγωνίζονται ενάντια στον κορονοϊό και σε κάθε ασθένεια.».