Άναψε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο στο Βασιλικό

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 20 Δεκεμβρίου 2021

Με μουσική και πολύ χορό άναψε χθες, Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021, το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Δημοτικής Ενότητας Ληλαντίων. Η φωταγώγηση πραγματοποιήθηκε στην πλατεία του 3ου Δημοτικού Σχολείου, υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Χαλκιδέων και με τη συμμετοχή του Εργαστηρίου Καλλιτεχνικής Παιδείας, των Πολιτιστικών Συλλόγων Αφρατίου «Η Άμπελος» και Αγίου Νικολάου «Η Αναγέννηση», της Στέγης Πολιτισμού «Τερψιχόρη», του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βασιλικού και της Σχολής Χορού «Dance Stage».
Την αντίστροφη μέτρηση πραγματοποίησαν τα παιδιά μαζί με τη Δήμαρχο Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, η οποία έδωσε συγχαρητήρια στον Αντιδήμαρχο κ. Δημήτρη Σέρρα, στην Πρόεδρο του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. κ. Ελένη Αϊδίνη, στον Πρόεδρο και το Συμβούλιο της Κοινότητας Βασιλικού και σε όλους όσους συνέβαλαν τον στολισμό όλη της Δημοτικής Ενότητας Ληλαντίων. «Εύχομαι ολόψυχα καλά Χριστούγεννα, να έχετε όλοι υγεία και αγάπη και να επιστρέψουμε στις καλές ημέρες, όπως τις θυμόμαστε», ανέφερε η Δήμαρχος.