Άνοιξε τις “πύλες” του το Παραμυθοχωριό του Δήμου Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου 2016

Υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής του Δήμου Χαλκιδέων άναψε το βράδυ της Πέμπτης 15 Δεκεμβρίου, το χριστουγεννιάτικο δέντρο στην παραλία της Χαλκίδας, μπροστά από την πλατεία Αγίου Νικολάου. Εκατοντάδες μικροί και μεγάλοι βρέθηκαν εκεί και απόλαυσαν τη γιορτινή ατμόσφαιρα και το Παραμυθοχωριό που απλώνεται σε όλη την πλατεία και εντυπωσιάζει.
Πριν το άναμμα του χριστουγεννιάτικου δέντρου ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης ευχήθηκε σε όλους η νέα χρονιά να είναι καλύτερη και παράλληλα ευχαρίστησε την πρόεδρο του ΔΟΑΠΠΕΧ Λίλιαν Ζλακώνη και τους συνεργάτες της, που εργάστηκαν σε μια δύσκολη οικονομικά συγκυρία για να δώσουν εορταστικό χρώμα στον Δήμο. Ο δήμαρχος επεσήμανε ακόμη ότι η Δημοτική Αρχή έδωσε ιδιαίτερο βάρος τόσο στον πολιτισμό όσο και στον κοινωνικό τομέα, με στόχο την επίλυση προβλημάτων αναξιοπαθούντων συμπολιτών μας.
Τις καθιερωμένες ευχές προς τους δημότες εξέφρασε και η κ. Ζλακώνη, η οποία αμέσως μετά κάλεσε επί σκηνής το συγκρότημα των ONIRAMA , που ανέβασε το θερμόμετρο της διασκέδασης στα ύψη.