Αντιπροσωπεία του Δήμου στον Άγιο Γεώργιο Αρμά

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016

Αντιπροσωπεία του Δήμου Χαλκιδέων, με επικεφαλής τον δήμαρχο Χρήστο Παγώνη, παρέστη στις εκδηλώσεις στην Ιερά Μονή Αγίου Γεωργίου Αρμά, που τελέστηκαν με την ευκαιρία της ανακομιδής των ιερών λειψάνων του προστάτη της Αγίου Γεωργίου.

Την Τετάρτη τελέστηκε μέγας πανηγυρικός εσπερινός, στη διάρκεια του οποίου έγινε και η μοναχική κουρά του δόκιμου μοναχού Κωνσταντίνου Τσάλλα, πτυχιακού θεολογίας, ο οποίος έλαβε το όνομα Ευγένιος. Σήμερα Πέμπτη, θα τελεστεί Θεία Λειτουργία , στη διάρκεια της οποίας θα γίνει η κουρά του δόκιμου μοναχού Κωνσταντίνου Πριμηκύριου, τελειόφοιτου θεολογίας.

Τον δήμαρχο συνόδευσαν στις εκδηλώσεις ο αντιδήμαρχος Γ. Μπουραντάς, η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Κ. Κυριάκου και ο αντιπρόεδρος Σ. Ανυφαντής.