Αποκατάσταση προβλημάτων στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 5 Μαρτίου 2018

Με τη συνεργασία των υπηρεσιών του Δήμου Χαλκιδέων αντιμετωπίστηκαν κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο, τα σοβαρά προβλήματα που υπήρχαν τα τελευταία χρόνια στο γήπεδο ποδοσφαίρου της Δημοτικής Κοινότητας Αγίου Νικολάου και τα οποία το καθιστούσαν μη λειτουργικό.

Συγκεκριμένα, με τη συνεργασία των Διευθύνσεων Τεχνικών και Γεωτεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου, του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης (ΔΟΑΠΠΕΧ) και της Δημοτικής Ενότητας  Ληλαντίων, απομακρύνθηκαν οι ρίζες από δέντρα που είχαν απλωθεί σε όλο τον αγωνιστικό χώρο και ουσιαστικά είχαν καταστρέψει το γήπεδο.

Φυσικά, εξασφαλίστηκε προηγουμένως η σχετική άδεια από το Δασαρχείο Χαλκίδας, ενώ στο πλαίσιο περιβαλλοντικής δράσης, τα παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Αγίου Νικολάου φύτεψαν περιμετρικά του γηπέδου, νέα φυτά.