Ασφαλτοστρώσεις δρόμων σε περιοχές της Χαλκίδας

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 10 Απριλίου 2017

Με ασφαλτοστρώσεις δρόμων και στη Χαλκίδα, από το Τμήμα Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων ολοκληρώθηκε την περασμένη εβδομάδα το σχετικό πρόγραμμα που ξεκίνησε πριν από αρκετό καιρό και αφορούσε σε ορισμένες περιπτώσεις και διανοίξεις δρόμων για την ευκολότερη πρόσβαση των πολιτών.

Στη Χαλκίδα ασφαλτοστρώθηκαν δρόμοι στο κέντρο της πόλης, μπροστά από τον ΟΤΕ, στην περιοχή του Βούρκου, μπροστά από το σχολικό συγκρότημα στην Κάνηθο, στην Έξω Παναγίτσα, στην Αγία Ελεούσα, στο Πάρκο Ελευθερίας, στα Δυο Δέντρα και στη Λ. Άμμο.

Όπως δήλωσε ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Β. Καθαροσπόρης το πρόγραμμα ασφαλτοστρώσεων εφαρμόστηκε σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου και στόχος ήταν να καλυφθούν οι πιο αναγκαίες περιπτώσεις.