Ασφαλτοστρώσεις και στην Δημοτική Ενότητα Ν. Αρτάκης

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 3 Απριλίου 2017

Στο πλαίσιο εφαρμογής σχετικού προγράμματος που έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετές ημέρες, το Τμήμα Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων προχώρησε την περασμένη εβδομάδα στην ασφαλτόστρωση δρόμων στη Δημοτική Ενότητα Ν. Αρτάκης.

Πρόκειται για το πρώτο στάδιο του προγράμματος που περιλαμβάνει διανοίξεις δρόμων και ασφαλτοστρώσεις σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Χαλκιδέων και κυρίως σε δρόμους που είχαν υποστεί μεγάλη φθορά από την χειμωνιάτικη περίοδο.

Στη Δημοτική Ενότητα Ν. Αρτάκης ασφαλτοστρώθηκαν η οδός Κωνσταντινουπόλεως (παράλληλος του κεντρικού δρόμου) που εμφάνιζε και το μεγαλύτερο πρόβλημα, καθώς και δρόμοι στην περιοχή της Φανερωμένης και στο Βατώντα.

Όπως είπε ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Βασίλης Καθαροσπόρης, οι ανάγκες για ασφαλτόστρωση δρόμων είναι σίγουρα μεγαλύτερες, ωστόσο στην παρούσα φάση οι παρεμβάσεις αφορούσαν τις πιο επείγουσες περιπτώσεις.