Η Αστυνομία γιόρτασε τον Άγιο Αρτέμιο.

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 20 Οκτωβρίου 2017

Τον προστάτη του Σώματος Άγιο Αρτέμιο, καθώς και την “Ημέρα της Ελληνικής Αστυνομίας”, γιόρτασε σήμερα Παρασκευή 20 Οκτωβρίου η Διεύθυνση Αστυνομίας Εύβοιας.

Στο πλαίσιο του εορτασμού, στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Χαλκίδας, τελέστηκε δοξολογία χοροστατούντος του σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη κ. Χρυσόστομου και αναγνώσθηκε η ημερήσια διαταγή του Αρχηγού της ΕΛΛΑΣ.

Αμέσως μετά στο ξενοδοχείο ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ παρατέθηκε μικρή δεξίωση, στην οποία παρέστησαν εν ενεργεία και συνταξιούχοι αστυνομικοί και εκπρόσωποι φορέων, τους οποίους ευχαρίστησε για την παρουσία τους, ο Αστυνομικός Διευθυντής, Ταξίαρχος Γεώργιος Νικολιδάκης.

Τον Δήμο Χαλκιδέων εκποσώπησε ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης και ο δημοτικός σύμβουλος Αθανάσιος Τριανταφύλλου.