Χριστουγεννιάτικη γιορτή από τον Πολιτιστικό Σύλλογο “Οντάθι”

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2016

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για μικρούς και μεγάλους διοργάνωσε την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου, ο Πολιτιστικός Σύλλογος της περιοχής “Οντάθι” του Δήμου Χαλκιδέων.
Προσκεκλημένος της διοίκησης ήταν ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος σε σύντομο χαιρετισμό του που απηύθυνε, τόνισε ότι η Δημοτική Αρχή, σε μια περίοδο παρατεταμένης οικονομικής κρίσης, προσπαθεί να ανταποκριθεί επαρκώς στις ανάγκες όλων των συνοικιών του Δήμου. Όπως επεσήμανε στο “Οντάθι” διαμορφώθηκε χώρος και κατασκευάστηκε παιδική χαρά με σύγχρονες προδιαγραφές και διανοίχθηκαν δρόμοι. Ο δήμαρχος ενημέρωσε τους παρευρισκόμενους για μια σειρά έργων που σχεδιάζονται και πραγματοποιούνται από τον Δήμο για τη βελτίωση της ποιότητας ζωής όλων. Παρών στην εκδήλωση ήταν ο αντιδήμαρχος της Δημ. Ενότητας Ανθηδόνας Γιώργος Σανιδάς. Σύντομο χαιρετσιμό απηύθυνε ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Ευθύμης Μωραϊτης, ενώ ο αιδεσιμώτατος π. Λάμπρος Συμιακάκης ευχαρίστησε τον δήμαρχο για τη βοήθεια που παρέχει ο Δήμος Χαλκιδέων στην τοπική ενορία.