Ο Δήμος Χαλκιδέων συμμετέχει στην Ταυτόχρονη Εθελοντική Δράση του Let’s Do it Greece, την Κυριακή 7 Απριλίου

Έναρξη: 07/04/2019 - Λήξη: 07/04/2019
Κατηγορία: Εθελοντισμός

Παρών στη μεγαλύτερη Ταυτόχρονη Εθελοντική Δράση της χώρας, το Let’s Do it Greece, θα είναι την Κυριακή 7 Απριλίου ο Δήμος Χαλκιδέων, με δράσεις:

1) Καθαρισμό των ακτών και του βυθού στην παραλία Σουβάλα, από εθελοντές και προσκόπους
2) Καθαρισμό του Κολοβρέχτη, από σχολεία του Δήμου μας.
3) Tην Κυριακή 7 Απριλίου και ώρα 11:00πμ, στο πλαίσιο της δράσης “Let’s Do it Greece”, θα πραγματοποιηθεί δεντροφύτευση στον χώρο του Ενωσιακού Γηπέδου στον Δοκό.
Τη δράση αυτή, μαζί με άλλες που θα γίνουν την ίδια ημέρα, υποστηρίζουν ο Δήμος Χαλκιδέων, τα Σώματα Προσκόπων Χαλκίδας, εθελοντές από την εταιρεία Barilla και άλλοι.
Όλοι αγαπάμε το περιβάλλον, γιατί είναι η μοναδική κληρονομιά μας. Έτσι λοιπόν, όπου κι αν βρισκόμαστε, σηκώνουμε μανίκια και κάνουμε μια καλή πράξη.