Ευχάριστα νέα για το Κολυμβητήριο Χαλκίδας.

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 12 Φεβρουαρίου 2018

Ευχάριστα νέα σχετικά με το Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλκίδας ανακοίνωσε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, στην εορταστική εκδήλωση του Αθλητικού Κολυμβητικού Ομίλου Χαλκίδας, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου.

Στον σύντομο χαιρετισμό του ο Δήμαρχος αναφέρθηκε στις προσπάθειες που έχουν γίνει από την παρούσα Δημοτική Αρχή, για την αναβάθμιση των εγκαταστάσεων του Κολυμβητηρίου, τονίζοντας ότι σύντομα θα συνδεθεί με τον αγωγό φυσικού αερίου, έτσι ώστε να αλλάξει το καύσιμο, γεγονός που θα επιτρέπει τη λειτουγρία του περισσότερες ώρες.

Επίσης τόνισε ότι υπογράφηκε η προγραμματική σύμβαση με την Περιφέρεια για την ενεργειακή αναβάθμιση του Κολυμβητηρίου, με την τοποθέτηση ηλιακών πάνελ.

Στην εκδήλωση, που περιελάμβανε και απονομή τιμητικών διακρίσεων, παρέστη εκ μέρους του Δήμου και ο Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης Κώστας Αναγνωστάκης.