Εκδήλωση για την κοπή της βασιλόπιτας στο Δημοτικό Κατάστημα Δροσιάς

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 30 Ιανουαρίου 2018

Εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας της, διοργάνωσε το μεσημέρι της Τρίτης 30 Ιανουαρίου η Τοπική Κοινότητα Δροσιάς, σε συνεργασία με τη ΔΕ Ανθηδόνας, στον χώρο του Κοινοτικού καταστήματος.

Τη βασιλόπιτα ευλόγησαν οι αιδ. π. Λάμπρος Συμιακάκης και Διονύσης Σούτζιος, παρέστησαν δε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, με αρκετά μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου, τα μέλη του Τοπικού Συμβουλίου της Κοινότητας Δροσιάς και εργαζόμενοι της ΔΕ Ανθηδώνας.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε ο Δήμαρχος, ευχαριστώντας τους εργαζόμενους για τη συνεργασία, στην προσπάθεια εξυπηρέτησης των δημοτών, μέσα από την καθημερινή τους λειτουργία.

Ανάλογες ευχές εξέφρασαν ο Αντιδήμαρχος της ΔΕ Ανθηδόνας Σωτήρης Γεωργίου και η Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Ευαγγελία Κούτρα.