Εκδήλωση για τους εθελοντές του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Νέων Ανδρών

Δράσεις, Νέα, Πολιτισμός / Τρίτη, 2 Αυγούστου 2016

Τους εθελοντές που συνέβαλαν στην άψογη διοργάνωση του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Νέων Ανδρών, τίμησε ο Δήμος Χαλκιδέων σε ειδική εκδήλωση που διοργανώθηκε την Δευτέρα 1 Αυγούστου από τον ΔΟΑΠΠΕΧ.

Στην σύντομη ομιλία του ο δήμαρχος Χρήστος Παγώνης ευχαρίστησε όλα τα άτομα, άνδρες και γυναίκες, που παρείχαν εθελοντικά τις πολύτιμες υπηρεσίες τους καθ’ όλη την διάρκεια του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Τόνισε ακόμη ότι οι εθελοντές αποτέλεσαν την ψυχή της διοργάνωσης και σε ένδειξη αναγνώρισης, ο Δήμος Χαλκιδέων επιβραβεύει ηθικά αυτή την προσφορά τους.

Επίσης, ο δήμαρχος έκανε ιδιαίτερη αναφορά στην Κλεοπάτρα Τριανταφύλλου και σε όλους όσοι συνέβαλαν στην διοργάνωσή της εκδήλωσης προς τιμήν των εθελοντών.

Ανάλογη παρέμβαση έκανε και η πρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ Λίλιαν Ζλακώνη, παρέστησαν δε αντιδήμαρχοι και αρκετοί δημοτικοί σύμβουλοι, οι οποίοι απένειμαν αναμνηστικά διπλώματα στους εθελοντές.

Σημειώνεται ότι πριν την τελετή οργανώθηκε beach party για τους εθελοντές με μουσική και χορό.