📣Εκλογές Π.Ε.Δ Στερεάς Ελλάδας / Ποιοι εκλέγονται από τον Δήμο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 12 Φεβρουαρίου 2024

Πραγματοποιήθηκαν χθες, Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024, οι εκλογές για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (Π.Ε.Δ) Στερεάς Ελλάδας, στη Λαμία, στις οποίες συμμετείχαν η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, μαζί με όλους τους υποψήφιους εκπροσώπους του Δήμου Χαλκιδέων, που είχαν οριστεί από το Δημοτικό Συμβούλιο.
➡️Στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Π.Ε.Δ Στερεάς Ελλάδας, από τον Δήμο Χαλκιδέων, εκλέχθηκαν οι εξής:
✔️Έλενα Βάκα, Δήμαρχος Χαλκιδέων
✔️Χαράλαμπος Κώσταρος, Δημοτικός Σύμβουλος
✔️Σπύρου Γεώργιος, Δημοτικός Σύμβουλος
➡️Στο Εποπτικό Συμβούλιο της Π.Ε.Δ Στερεάς Ελλάδας, από τον Δήμο Χαλκιδέων, εκλέχθηκε ο Δημοτικός Σύμβουλος Μιχαήλ Κεράτσας.
➡️Παράλληλα, εκτός από το νέο Διοικητικό Συμβούλιο, εκλέχθηκαν και οι εκπρόσωποι της Π.Ε.Δ Στερεάς Ελλάδας στη Γενική Συνέλευση της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας (Κ.Ε.Δ.Ε). Μεταξύ των εκλεγμένων, από τον Δήμο Χαλκιδέων εκλέχθηκαν οι Δημοτικοί Σύμβουλοι Βασίλειος Γουρνής και Κωνσταντίνος Τσάμαρης.