Eκμάθηση της αγγλικής στο Β΄ΚΑΠΗ Χαλκίδας

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 2 Μαΐου 2017

Μία ακόμη δραστηριότητα πλαισιώνει το τελευταίο χρονικό διάστημα το πρόγραμμα δράσεων του Β΄ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων στην συνοικία Κανήθου.

Με την εθελοντική προσφορά μιας Αγγλίδας εκπαιδευτικού, της Λάρυ – Ευγενίας Σιδερή, που μένει μόνιμα στην Χαλκίδα με τον σύζυγό της, γίνεται  εκμάθηση της Αγγλικής γλώσσας στα μέλη  του ΚΑΠΗ, μία φορά την εβδομάδα και ήδη τα αποτελέσματα είναι εμφανή.

Μάλιστα, την Τρίτη 2 Μαΐου στο μάθημα βρέθηκαν και παλιοί μαθητές, συμπατριώτες της Αγγλίδας εκπαιδευτικού, οι οποίοι πραγματοποιούν εκδρομή στην Ελλάδα.

Έτσι, ο πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας, και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων Σωτήρης Ανυφαντής είχε την ευκαιρία να τους ενημερώσει για τον τρόπο λειτουργίας του ΚΑΠΗ και τις δράσεις που εφαρμόζονται εκεί.