Έκοψε τη βασιλόπιτα το ΚΑΠΗ των Φύλλων

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 23 Ιανουαρίου 2018

Στην κατάμεστη από μέλη αίθουσα του ΚΑΠΗ Φύλλων, έγινε το βράδυ της Δευτέρας 22 Ιανουαρίου, η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του.

Η εκδήλωση περιελάμβανε και τραγούδια από τη Χορωδία του ΚΑΠΗ, υπό τη διεύθυνση της Όλγας Κετσεμενίδου.

Τη βασιλόπιτα έκοψε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος εξέφρασε σε όλες τις ευχές του για τη νέα χρονιά.

Με την ευκαιρία αναφέρθηκε και στις ενέργειες που έχουν γίνει από τον Δήμο, προκειμένου να αξιοποιηθεί το σπίτι του Ανδρέα Μιαούλη στα Φύλλα. Ο Δήμαρχος υπογράμμισε ότι την Τετάρτη θα συζητηθεί στο Τοπικό Συμβούλιο Μνημείων Στερεάς Ελλάδας η έγκριση της Μελέτης Αναπαλαίωσης του σπιτιού, ώστε να ακολουθήσει η δημοπράτηση του έργου.

Στη συνέχεια απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό ο Πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού (ΔΟΠΠΑΧ) Σωτήρης Ανυφαντής, αναφερόμενος κυρίως στο κοινωνικό έργο που επιτελείται από τις υπηρεσίες του Δήμου Χαλκιδέων.

Στη διάρκεια της γιορτής κληρώθηκαν και δώρα, προσφορά καταστημάτων.

Παρέστησαν ακόμη ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Γιώργος Μπαντούνας, ο Αντιδήμαρχος της Δημοτικής Ενότητας Ληλαντίων Γιώργος Γιογιός, ο εντεταλμένος σύμβουλος Θανάσης Τριανταφύλλου κ.α.