Έκοψε την πίτα ο Σύνδεσμος Συνταξιούχων Πολιτικών Υπαλλήλων

Δράσεις, Νέα / Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2017

Με παραδοσιακούς χορούς από αντίστοιχη ομάδα του συλλόγου ” Το Αλωνάκι ” πλαισιώθηκε το πρόγραμμα της φετινής εκδήλωσης του Συνδέσμου Συνταξιούχων Πολιτικών Υπαλλήλων, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου, για την κοπή της βασιλόπιτας.
Στην εκδήλωση παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων, Χρήστος Παγώνης μαζί με τον αντιδήμαρχο, Γιώργο Μπαντούνα.
Στη σύντομη ομιλία του και με αφορμή το γεγονός ότι η πλειοψηφία των παρισταμένων προήρχετο από τον εκπαιδευτικό χώρο, ο Δήμαρχος αναφέρθηκε στις προσπάθειες που καταβάλλονται για τα σχολεία, τονίζοντας ότι πέρσι διατέθηκε 1 εκατομμύριο ευρώ για επισκευές και συντηρήσεις.
Ανέφερε ακόμη ότι ο Δήμος είναι έτοιμος να υποβάλλει πρόταση στην Περιφέρεια για ανέγερση διδακτηρίου που θα στεγάσει το Μουσικό Σχολείο, καθώς και για το 26ο Δημοτικό Χαλκίδας, που εδώ και πολλά χρόνια στεγάζεται στο ισόγειο πολυκατοικίας στη συνοικία του Μπαταργιά.