Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού για αύριο 28/10/2020

Νέα / Τρίτη, 27 Οκτωβρίου 2020

Σύμφωνα με το Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού, που εκδόθηκε χθες, Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2020, από την Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία (Ε.Μ.Υ.), θα εκδηλωθούν βροχές και καταιγίδες κατά τόπους ισχυρές, που θα συνοδεύονται από χαλαζοπτώσεις και ενισχυμένους ανέμους και θα επηρεάσουν την Εύβοια και πιθανόν τον Δήμο Χαλκιδέων, από τις πρώτες ώρες της Τετάρτης 28 Οκτωβρίου 2020.
Με βάση τα παραπάνω, συνιστάται στους πολίτες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και να λάβουν όλα τα απαραίτητα μέτρα αυτοπροστασίας από την εκδήλωση των έντονων καιρικών φαινομένων.
Ο Δήμος Χαλκιδέων και το Τμήμα Πολιτικής Προστασίας του Δήμου βρίσκονται σε ετοιμότητα για την αντιμετώπιση πιθανών ακραίων καιρικών φαινομένων, με το προσωπικό και τα μηχανήματα να