Ενημέρωση των Πολιτικών Συνταξιούχων από τον Δήμαρχο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 21 Ιανουαρίου 2019

Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε το Σάββατο 19 Ιανουαρίου, ο Σύνδεσμος Πολιτικών Συνταξιούχων Εύβοιας.

Παρών ήταν και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος αναφέρθηκε στον σημαντικό ρόλο που διαδραμάτισε στην επαγγελματική του διαδρομή το κάθε μέλος, υπογραμμίζοντας και τον σκοπό του Συνδέσμου, που εκτός των άλλων είναι η ανάπτυξη της αλληλεγγύης μεταξύ των μελών, καθώς και η γενικότερη χρησιμοποίηση των γνώσεων, της πείρας και του κύρους αυτών.

Με την ευκαιρία ο Δήμαρχος ενημέρωσε τους παριστάμενους για το έργο της ανακατασκευής της Δημοτικής Αγοράς Χαλκίδας, που πλέον μπαίνει στο δρόμο της δημοπράτησης, των συνοδών έργων του Νέου Νοσοκομείου, το οποίο αναμένεται να λειτουργήσει τον προσεχή Φθινόπωρο και της ανέγερσης του νέου, σύγχρονου διδακτηρίου στη Ν. Αρτάκη, που θα στεγάσει το Μουσικό Σχολείο, προϋπολογισμού 7,2 εκ. ΕΥΡΩ.