Εντυπωσίασε και το φετινό Χριστουγεννιάτικο Κονσέρτο

Δράσεις, Νέα / Κυριακή, 24 Δεκεμβρίου 2017
Δεν έπεφτε καρφίτσα το βράδυ του Σαββάτου 23 Δεκεμβρίου στο θέατρο Παπαδημητρίου, όπου πραγματοποιήθηκε το Χριστουγεννιάτικο Κονσέρτο με τη συμμετοχή των Μουσικών Συνόλων του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού (ΔΟΑΠΠΕΧ) του Δήμου Χαλκιδέων και της Χορωδίας Χρωμάτων.
Ήταν μια εκπληκτική βραδιά, στο πνεύμα των ημερών που γοήτευσε όλους τους παρισταμένους.
Την καλλιτεχνική διεύθυνση είχε ο αρχιμουσικός Πέτρος Πρόκος, ενώ τη διδασκαλία της Χορωδίας Χρωμάτων είχε αναλάβει η Δέσποινα Γερογιάννη.
Πριν την εκδήλωση απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό η πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Λίλιαν Ζλακώνη, ενώ στο φινάλε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης και ο σεβ. μητροπολίτης μας κ. Χρυσόστομος συνεχάρησαν όλους τους συντελεστές της εκδήλωσης και εξέφρασαν τις ευχές τους για τα Χριστούγεννα και τη νέα χρονιά.