Επίσκεψη αντιπροσωπείας της Ταϊβάν στον Δήμο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2017

Επίσκεψη στον Δήμο Χαλκιδέων και συνάντηση με τον Δήμαρχο Χρήστο Παγώνη πραγματοποίησε ο επικεφαλής της αντιπροσωπείας της Ταϊβάν στην Ελλάδα κ. Sherman Kuo, την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017.

Ο Δήμαρχος είχε την ευκαιρία να παρουσιάσει τη στρατηγική του Δήμου για την τουριστική ανάπτυξη της περιοχής και τις δράσεις προσέλκυσης ξένων επισκεπτών στη Χαλκίδα. Επιπρόσθετα παρουσίασε τις προοπτικές εμπορικών σχέσεων των επιχειρήσεων, ιδιαίτερα του αγροτοδιατροφικού τομέα της περιοχής μας με την Ταϊβάν.

Ο επικεφαλής της αντιπροσωπείας της Ταϊβάν στην Ελλάδα κ. Kuo εξέφρασε τον θαυμασμό του για την φυσική ομορφιά της Χαλκίδας και τις ιδιαίτερες προοπτικές τουριστικής ανάπτυξης, ενώ αναφέρθηκε στο μεγάλο ενδιαφέρον εισαγωγών ποιοτικών αγροτικών προϊόντων της Ελλάδας στην Ταϊβάν.

Στη συνάντηση παραβρέθηκε ο βουλευτής Ευβοίας Σίμος Κεδίκογλου.