Επίσκεψη δημάρχου Χαλκιδέων στην πυραυλάκατο “Κρυσταλλίδης”

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2016

Επίσκεψη στην πυραυλάκατο “Κρυσταλλίδης” του Πολεμικού μας Ναυτικού, πραγματοποίησε την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.
Το πλοίο ήταν δεμένο στο λιμάνι της Χαλκίδας, έχοντας προορισμό τη Θεσσαλονίκη, προκειμένου να συμμετάσχει στις εκδηλώσεις για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου και κατά την παραμονή του εδώ, ο δήμαρχος πραγματοποίησε εθιμοτυπική επίσκεψη.
Στη συνέχεια ο κυβερνήτης ξενάγησε στην πυραυλάκατο τον δήμαρχο, μαζί με τον διοικητή της Σχολής Πεζικού Θεόδωρο Τοπούζη και αξιωματικούς και τον λιμενάρχη Ανδρέα Θεοφίλου. Πριν την αναχώρηση από το πλοίο, έγινε ανταλλαγή αναμνηστικών, με τον δήμαρχο Χαλκιδέων να προσφέρει στον κυβερνήτη μετάλλιο με το έμβλημα του Δήμου, ευχόμενος σ’ αυτόν και το προσωπικού της πυραυλάκατου, καλά ταξίδια.
Σημειώνεται ότι την ίδια ημέρα επισκέφθηκαν το πλοίο πολλοί μαθητές από σχολεία της περιοχής, αλλά και πολίτες.