Επίσκεψη στο Γηροκομείο πραγματοποίησε η Δήμαρχος Χαλκιδέων και οι ωφελούμενοι του προγράμματος «Στέγαση και εργασία για τους αστέγους»

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου 2022

Χριστουγεννιάτικη γιορτή με κεράσματα και δώρα πραγματοποίησε η Υπηρεσία Πρόνοιας του Δήμου Χαλκιδέων σήμερα, Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022, για τους ωφελούμενους του προγράμματος «Στέγαση και Εργασία για τους αστέγους».
Μετά τη γιορτή, οι ωφελούμενοι μαζί με τη Δήμαρχο Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, τον Αντιδήμαρχο Παιδείας, Κοινωνικής Πολιτικής, Πρόνοιας και Εθελοντισμού Κωνσταντίνο Ζέρβα και τους υπαλλήλους της Υπηρεσίας, επισκέφθηκαν το Εκκλησιαστικό Γηροκομείο της Ιεράς Μητροπόλεως Χαλκίδος «Όσιος Ιωάννης ο Ρώσος», όπου παρέδωσαν τρόφιμα, φρούτα και γλυκά, έδωσαν συγχαρητήρια στον Διευθυντή του Γηροκομείου Αρχιμανδρίτη π. Συμεών και στους εργαζόμενους για το σημαντικό έργο που προσφέρουν και αντάλλαξαν ευχές για καλές γιορτές με υγεία.