Επισκέψεις Δημάρχου Χαλκιδέων σε Ν. Αρτάκη, Βατώντα και Παραλία Αυλίδας

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 1 Ιουνίου 2018

Επίσκεψη στη Δημοτική Ενότητα Ν. Αρτάκης, αλλά και στη Δημοτική Κοινότητα Παραλίας Αυλίδας, πραγματοποίησε την Πέμπτη 31 Μαΐου ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, προκειμένου να δει από κοντά ζητήματα που εξελίσσονται στις συγκεκριμένες περιοχές και παράλληλα να συζητήσει με κατοίκους.

Συγκεκριμένα, ο Δήμαρχος επισκέφθηκε αρχικά την Πλατεία Δημαρχείου Ν. Αρτάκης, όπου βρίσκεται σε εξέλιξη το έργο της ανάπλασής της και στη συνέχεια γειτονιές, στις οποίες τις τελευταίες ημέρες έγιναν παρεμβάσεις από τις Τεχνικές και Γεωτεχνικές Υπηρεσίες του Δήμου Χαλκιδέων. Επίσης επισκέφθηκε περιοχές στον Βατώντα.

Ακολούθως βρέθηκε στην Παραλία Αυλίδας και επισκέφθηκε το γήπεδο ποδοσφαίρου, το οποίο άλλαξε ριζικά όψη, με την τοποθέτηση συνθετικού τάπητα και την αναμόρφωση όλων των υπολοίπων χώρων του (αποδυτήρια, προβολείς κλπ).