Με επιτυχία συνεχίζεται το Φεστιβάλ του ΔΟΠΠΑΧ

Δράσεις, Νέα, Χωρίς κατηγορία / Τετάρτη, 14 Ιουνίου 2017

Συνεχίστηκε το απόγευμα της Τρίτης 13 Ιουνίου, για δεύτερη ημέρα, το Φεστιβάλ του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου Χαλκιδέων,που οργανώνεται στο Δημοτικό Θέατρο “Ορέστης Μακρής”.

Το πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας περιελάμβανε την οργάνωση Εργαστηρίων Ζαχαροπλαστικής, Ζωγραφικής, Πηλού και Κατασκευών από Ανακυκλώσιμα Υλικά για τα παιδιά των Παιδικών Σταθμών, ενώ στην διάρκεια της λειτουργίας τους, κλόουν,ανιματέρ και ξυλοπόδαροι έπαιζαν με μικρούς και μεγάλους.

Επίσης, το ίδιο βράδυ, παρουσίασαν διάφορες δραστηριότητες (χορό,τραγούδι, αφήγηση) τα παιδιά από τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ).

Το Φεστιβάλ θα συνεχισθεί σήμερα, Τετάρτη 14 Ιουνίου, στις 8 το βράδυ, στον ίδιο χώρο, με τραγούδια και χορούς από ομάδες των ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων.

Σημειώνεται ότι καθ΄ όλη την διάρκεια του Φεστιβάλ λειτουργεί έξω από τον χώρο του θεάτρου, έκθεση με δημιουργίες μελών των ΚΑΠΗ.