Eπιτυχημένος και ο 5ος αγώνας Chalkida Bridges Marathon

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 15 Οκτωβρίου 2018

Με επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή 14 Οκτωβρίου, για 5η συνεχή χρονιά, από τον Δημοτικό Οργανισμό Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ) και την συνδρομή και άλλων φορέων, το

“Chalkida Bridges Marathon”.

Συγκεκριμένα, την διοργάνωση αυτή εκτός του Δήμου Χαλκιδέων συνέδραμαν ο ΣΕΓΑΣ, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας, οι τοπικοί σύλλογοι στίβου, ο Πανευβοϊκός Σύλλογος “Ο Καλός Σαμαρείτης”, τοπικές επιχειρήσεις και φυσικά βοήθησαν η Τροχαία Χαλκίδας, το Λιμαρχείο Χαλκίδας, το Σώμα Σαμαρειτών και πολλοί εθελοντές.
Η διοργάνωση περιελάμβανε ημιμαραθώνιο 21 χιλιομέτρων και αγώνες αποστάσεων 5 και 1 χιλιομέτρου.
Πριν την εκκίνηση ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης συνεχάρη όλους τους συμμετέχοντες στον αγώνα και επιπλέον αυτούς που βοήθησαν στην οργάνωση.