Έργα στη Δ.Ε Νέας Αρτάκης

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 19 Ιανουαρίου 2023

Σε εξέλιξη βρίσκονται έργα στη Δημοτική Ενότητα Νέας Αρτάκης, τα οποία επισκέφθηκε σήμερα, Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2023, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα και ο Αντιδήμαρχος Νέας Αρτάκης Χαράλαμπος Κώσταρος.
Συγκεκριμένα, εκτελούνται:
• Η ανάπλαση του περιβάλλοντος χώρου στο Κέντρο Δήμητρα (πρώην ΚΕΓΕ), καθώς και η ανακατασκευή του κτιρίου, στο οποίο θα στεγαστεί το Λαογραφικό Μουσείο Νέας Αρτάκης
• Η ανάπλαση του κοινόχρηστου χώρου που περικλείεται από τις οδούς Αγίου Νικολάου, Αγίου Όρους και Σπυρ. Αθανασίου και στο οποίο προβλέπονται εργασίες επίστρωσης νέων μαρμάρινων πλακών, εγκατάστασης καθιστικών και νέου φωτισμού, βελτίωσης του δικτύου ομβρίων και νέες φυτεύσεις.
• Η ασφαλτόστρωση των οδών Δημοκρίτου και Αγίου Όρους και των γύρω οδών της περιοχής